Пон. - Пет. 09:00 до 20:00
Саб. 09:00 до 15:00

Закажете преглед
Супер цена

Biomedics 55 Evolution B.C 8.80 (6 леќи)

Шифра: BM55880+005
Бренд: CooperVision
Нема на залиха
На залиха

Одберете ја диоптријата и кликнете нарачај. Истата постапка доколку имате различна диоптрија за двете очи.

Сфера:
1 650 ден.
1 800 ден.
Количина , ком. :

Нема на залиха

Начини на испорака
  Курир
  Подигнување од оптика
Начини на плаќање
  При достава
 • Тип на леќа:
  Мека леќа
 • Материјал:
  55% Водa + 45% Ocufilcon D
 • Базна кривина:
  8.80
 • Дијаметар:
  14.2mm
 • Леќи во кутија:
  6
 • UV Филтер:
  Да
 • Достапни диоптрии:
  +0.75 до +8.00
 • Содржина на вода:
  55%
 • Пропустливост на кислород:
  17 Dk/t
 • Продолжено носење:
  Не
 • Време на носење:
  30 дена

Месечни контактни леќи Biomedics 55 Evolution

Контактните леќи Biomedics 55 Evolution од CooperVision се висококвалитетни контактни леќи со месечен распоред за замена за многу разумна цена. Леќите содржат 45% Ocufilcon D полимер и 55% вода.

Едно пакување контактни леќи Biomedics 55 Evolution содржи 6 леќи.

Асферична задна површина

Леќите Biomedics 55 Evolution се висококвалитетни хидрогелни леќи со асферична задна површина и одличен оптички дизајн. Нивниот ултра тенок дизајн ги прави удобни и добро толерирани.

УВ заштита

Вградениот УВ филтер го штити најважниот дел од окото од штетното зрачење. Меѓутоа, за да се заштитите од УВ зраците што е можно поефективно и да се заштити целата област околу очите (не само рожницата и зеницата), секогаш се препорачува да носите очила за сонце кога сте надвор.

Коментари
Нема коментари
Оставете оцена
Име*
Email
Внесете коментар*
Пребарувано
1 800 ден.
1 650 ден.
Нема на залиха
На залиха

Нема на залиха