Пон. - Пет. 09:00 до 20:00
Саб. 09:00 до 15:00

Закажете преглед

Biomedics 1 Day Extra B.C 8.60 (30 леќи)

Шифра: BM1D860-005
Бренд: CooperVision
Нема на залиха
На залиха

Одберете ја диоптријата која ви е потребна и кликнете „Нарачај“. Истата постапка повторете ја доколку имате различна диоптрија на двете очи.

Сфера:
1 200 ден.
0 ден.
Количина , ком. :

Нема на залиха

Начини на испорака
  Курир
  Подигнување од оптика
Начини на плаќање
  При достава
 • Тип на леќа:
  Мека леќа
 • Материјал:
  55% Водa + 45% Ocufilcon D
 • Базна кривина:
  8.60
 • Дијаметар:
  14.2mm
 • Леќи во кутија:
  30
 • UV Филтер:
  Да
 • Достапни диоптрии:
  -0.50 до -10.00
 • Содржина на вода:
  55%
 • Пропустливост на кислород:
  33 Dk/t
 • Продолжено носење:
  Не
 • Време на носење:
  1 ден

Дневни контактни леќи за еднократна употреба Biomedics 1 Day Extra

Дневните контактни леќи Biomedics 1 Day Extra од производителот CooperVision се дизајнирани за максимална целодневна удобност за вашите очи.

Овие дневни контактни леќи се карактеризираат со многу тенки рабови и поради тоа не го иритираат окото и многу добро се поднесуваат.

Biomedics 1 Day Extra содржи УВ филтри и се благо затемнети за лесно ракување. Пакетот содржи 30 парчиња.

Максимален природен комфор

Biomedics 1 Day Extra честопати се барани од корисниците кои често патуваат или оние кои носат месечни контактни леќи и повеќе не сакаат да се грижат за нив. Дневните контактни леќи се сметаат и за најудобниот и најздравиот начин на носење контактни леќи.

Коментари
Нема коментари
Оставете оцена
Име*
Email
Внесете коментар*
Препорачано
1 оцена
0 ден.
790 ден.
Нема на залиха
На залиха

Нема на залиха

Пребарувано
0 ден.
1 200 ден.
Нема на залиха
На залиха

Нема на залиха